Toyota Zielona Góra

Akcja „Trzeźwy kierowca” w Zielonej Górze. Ilu wpadło na podwójnym gazie? (ZDJĘCIA)

Akcja „Trzeźwy kierowca” w Zielonej Górze.

Policjanci zielonogórskie drogówki w poniedziałek, 5 września, prowadzili akcję „Trzeźwy kierowca”.  Zatrzymali czterech pijanych kierowców. Podczas Winobrania takie akcje są prowadzone codziennie.

Policjanci kontrole trzeźwości przeprowadzili na ul. Batorego. Czterech kierowców dalej nie pojechało. Kierujący volkswagenem 25-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trzej pozostali kierowcy mieli do pół promila alkoholu.

Akcja „Trzeźwy kierowca” cały czas potrzebna

– Działania pokazały, że ciągłe kontrole stanu trzeźwości kierujących są potrzebne – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji

Konsekwencje prowadzenie po pijanemu są bardzo poważne. Kierowca, który ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Prawo jazdy straci na czas nie krótszy niż 3 lata i zapłaci też grzywnę do 30 tys. zł, ale nie mniej niż 5 tys.

Kierowcy, który ma mniej niż pół promila alkoholu grozi kara do 30 dni aresztu lub kara grzywny do 5 tys. zł. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl