Toyota Zielona Góra

Ale wstyd. Policjant kradł w sklepie budowlanym

Policjant został przyłapany na tym jak ukradł drobny element w sklepie budowlanym w Płocku. Od razu wszczęto procedurę zwolnienia go ze służby.

Policjanci 20 sierpnia zostali powiadomieni o mężczyźnie, który kradł w sklepie i został zatrzymany przez pracowników. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że złodziej jest policjantem z komisariatu w Gąbinie. Sporządzono w tej sprawie kompletną dokumentację.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W komendzie miejskiej wszczęto w tej sprawie czynności, w celu skierowania do sądu wniosku o ukaranie sprawcy kradzieży.

Tego samego dnia komendant wojewódzki policji w Radomiu podjął decyzję o wszczęciu postępowania w kierunku zwolnienia policjanta ze służby. Jak informuje mazowiecka policja procedura zwolnienia ze służby wymaga dochowania ustawowych terminów, dlatego też czynności te nadal trwają.

Co na to policja? – Nie ma miejsca w naszych szeregach dla osób, które dopuszczają się łamania prawa. Osoby noszące policyjny mundur muszą liczyć się z tym, że konsekwencje ich zachowania będą bardziej dolegliwe, ponieważ poza odpowiedzialnością karną, ponoszą także odpowiedzialność dyscyplinarną. Taka też ma miejsce w tym przypadku – informuje mazowiecka policja.

Toyota Zielona Góra