Aż 21 kolizji tylko w cztery dni (ZDJĘCIA)

Aż 21 kolizji w zaledwie cztery dni obsługiwała świebodzińska policja. Warunki do jazdy pogorszyły się, co zmyliło czujność kierowców. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Szybko zapadający zmierzch i mokra lub oblodzona nawierzchnia sprawiają, że warunki do jazdy uległy znacznemu pogorszeniu. Piesi, ubrani w ciemne kolory i osłaniający głowy kapturami ograniczają swoją widoczność, nie ułatwiają życia kierującym. – Te czynniki w połączeniu z pośpiechem i zniecierpliwieniem kierujących, wynikającym z postoju w korkach powodują dużą liczbę zdarzeń drogowych – mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Polecane  Poważny wypadek motocyklisty i forda. Ciężko ranny w głowę motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przeciągu czterech dni, od 1 do 4 grudnia, doszło na terenie powiatu świebodzińskiego do 21 zdarzeń drogowych. W poniedziałek, 3 grudnia, miało miejsce aż 8 kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł w nich poważniejszych obrażeń i nie zostały one zakwalifikowane jako wypadki drogowe.

Okres przedświąteczny i mikołajkowy jest czasem wzmożonego ruchu, w szczególności przy sklepach. To również okres, kiedy na drogach są bardzo trudne warunki do jazdy. – Aby ten czas nie był dla nikogo tragiczny zadbajmy sami o własne bezpieczeństwo – mówi sierż. sztab. Ruciński.