Toyota Zielona Góra

Bestia skatowała i ostrzelała pieska. Ma złamany kręgosłup i śrut w ciałku (FILM)

OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra szuka sprawcy bestialskiego skatowania pieska w Siedlisku. Został tak mocno pobity, że nie był w stanie podnieść się o własnych siłach.  

Skatowanego pieska znaleziono w poniedziałek, 11 lutego, wieczorem w szopie na prywatnej posesji w Siedlisku. Piesek był skatowany ciężkim narzędziem do tego stopnia, że nie był w stanie podnieść się o własnych siłach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dziewczyna, która znalazła pieska, zadzwoniła do inspektorki OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra. Psiak natychmiast został zabrany w bezpieczne miejsce.

Piesek leżał w szopie, w której schował się przed oprawcą lub szukał pomocy. Cały pyszczek miał w krwiakach, wygięty, bez czucia w tylnych łapach. Po pierwszych badaniach wiadomo, że piesek ma złamany kręgosłup. Nie wiadomo jeszcze czy doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. W ciele pieska jest też śrut. Ktoś do psa również strzelał.

Weterynarze wykluczyli wypadek z udziałem samochodu czy pogryzienie przez innego psa. Psiak został celowo pobity za pomocą tępego narzędzia. Stan psa jest tylko i wyłącznie wynikiem katowania go przez człowieka.

Psiak przebywa w klinice w Gorzowie. OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra prosimy o pomoc. Przed psiakiem tomograf i kolejne badania. Jeśli psiak przeżyje czeka go operacja kręgosłupa, a następnie kilka miesięcy rehabilitacji.

Trwa też poszukiwanie sprawcy bestialskiego skatowania psa.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl