Brutalna napaść na 30-latka. Chcieli go zabić. Policja zatrzymała 9 osób. (FILM, ZDJĘCIA)

Dziewięć osób zatrzymanych po dużej akcji policji. Pięć osób usłyszało zarzuty usiłowania zabójstwa. Rola kolejnych zatrzymanych osób jest wyjaśniana przez śledczych. W zatrzymaniach zaangażowani byli funkcjonariusze kilku pionów, w tym lubuscy kontrterroryści.

W piątek, 15 listopada, przed godziną 22.00 policjanci otrzymali informację o brutalnej napaści, do której miało dojść w domu na 30-letniego mieszkańca ul. Mikołajczyka w Gorzowie. Mężczyzna został brutalnie pobity. Na miejscu szybko pojawiło się kilka patroli. Ranny mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Napastnicy byli zamaskowani i używali niebezpiecznych przedmiotów. – Decyzją komendanta wojewódzkiego powstała specjalna grupa operacyjno-śledcza. Do działań zaangażowano policjantów kilku pionów – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rezultatem skomplikowanych działań lubuskich policjantów kryminalnych oraz dochodzeniowo-śledczych były zatrzymania na terenie całego województwa sześciu osób w wieku od 20 do 39 lat. To mieszkańcy Gorzowa. Do ich zatrzymania zaangażowano lubuskich kontrterrorystów. Funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. siekierę i broń, która zostanie poddana szczegółowym badaniom.

Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat lub nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Zatrzymanie tych osób nie zakończyło działań policji. Funkcjonariusze operacyjni ustalili, że kolejne trzy osoby mogą mieć związek z tym przestępstwem. Ich rola podczas tego zdarzenia jest wyjaśniana przez śledczych. Po zakończonych przesłuchaniach okaże się jakie usłyszą zarzuty.