Wyciek gazu i ewakuacja dzieci z przedszkola w Zielonej Górze. Policjanci wynosili maluchy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 listopada, w  przedszkolu w Raculi, dzielnicy Zielonej Góry. Ewakuowano 70 dzieci. Przyczyną było rozszczelnienie instalacji gazowej. 

Zaraz po tym jak w budynku wyczuto silny zapach gazu na miejsce dotarł patrol zielonogórskiej policji. Policjanci rozpoczęli ewakuacje wynosząc maluchy z przedszkola na zewnątrz. Policjanci podczas sprawdzania czy nikogo nie ma w budynku podtruli się gazem. Na miejsce dojechały cztery wozy straży pożarnej. Z przedszkola ewakuowano 70 dzieci. Nikomu nic się nie stało. – Po ewakuacji policjanci zabezpieczyli teren – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Ewakuowane dzieci trafiły do świetlicy wiejskiej.

W przedszkolu ulatniał się gaz. – Doszło do wycieku gazu z zaworu głównego – mówi mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik zielonogórskich strażaków. Na miejscu dotarło pogotowie gazowe. Sytuacja była bardzo groźna. Na szczęście ciśnienie gazu rozerwało rurę, a nie doszło do wybuchu. – Zawsze przy tego typu zdarzeniach sytuacja jest niebezpieczna i grozi to pożarem bądź wybuchem – mówi mł. bryg. Gura.

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta