Toyota Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci weszli do mieszkania dilerów. Zatrzymano cztery osoby (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Dwie z zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informacje operacyjne dotyczące dwóch mężczyzn mieszkających wspólnie na jednym z osiedli, którzy mogą posiadać znaczne ilości narkotyków i handlować nimi. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu tych osób, a następnie przeszukaniu należące do nich pomieszczenia. Jednego z mężczyzn, 21-latka, policjanci zauważyli na ulicy. Zatrzymali go i razem z nim udali się do mieszkania. Tu drzwi otworzył drugi z mężczyzn, 23-latek, który na widok policjantów próbował uciekać. W mieszkaniu była jeszcze młoda, 20-letnia kobieta, a po kilku minutach przyszedł 28-letni mężczyzna.

Podczas przeszukania mieszkania znaleziono ponad 200 gramów marihuany i tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu wagę elektroniczną, telefon komórkowy, ponad 1,1 tys. zł., młynki do mielenia marihuany oraz woreczki strunowe. – Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy i przesłuchane. 20-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zostali przesłuchani w charakterze świadka, a pozostali dwaj mężczyźni już jako podejrzani – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zatrzymani 21- i 23-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, udzielania środków innej osobie, a także przygotowania do sprzedaży. 23-latek usłyszał dodatkowo zarzut handlu narkotykami. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Sąd po zapoznaniu się z zebranym przez śledczych materiałem dowodowym i okolicznościami prowadzonego postępowania zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzna na trzy miesiące.

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl