Brutalnie zgwałcił 9-latkę. Zwyrodnialec odpowie za usiłowanie zabójstwa

Mateuszowi K. grozi kara dożywotniego więzienia

– Zarzutu, jakie usłyszał Mateusz K. zostały dodatkowo rozszerzone o usiłowanie zabójstwa – informuje prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej.

Mateusz K. będzie odpowiadał przed sądem za brutalny gwałt 9-latki, jej uwięzienia oraz usiłowanie zabójstwa. – Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia – mówi prokurator Witkowski.

Do tragedii doszło 18 maja br. Anna W. w sobotę zostawiła 9-letnią córeczkę pod opieką 24-letniego Mateusza K. Dziecko było z nim w jego mieszkaniu. W niedzielę, 19 maja, z rana pedofil powiedział matce Sary, że 9-letnia dziewczynka uciekła podczas spaceru. Późnym wieczorem policję zaalarmował 14-letni brat 9-latki oraz jego 17-letni kolega. Chłopcy zaniepokojeni losem 9-latki poszli ją szukać do mieszkania 24-latka przy ul. Małopolskiej.

Policjanci zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Pomogli w tym strażacy. W mieszkaniu znaleziono zamkniętą w wersalce 9-latkę. Miała skrępowane ręce i zakneblowane usta. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, które przewiozło dziewczynkę do gorzowskiego szpitala. Tam od razu trafiła na salę operacyjną.

Policjanci zaczęli szukać Mateusza K. Po godz. 1.00 został zatrzymany na gorzowskim Zawarciu. Próbował jeszcze uciekać, ale nie udało mu się. Podczas przesłuchania 24-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów.