Chwile grozy w Zielonej Górze. Wjechał ostro na pasy. Mógł potrącić dziewczynę (FILM CZYTELNIKA)

Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 listopada na przejściu dla pieszych na ul. Waryńskiego. Kierowca zatrzymał się przed pasami, dziewczyna z psem weszła na przejście i wtedy lewym pasem nadjechał inny kierowca.

Auto nagrania jechał prawym pasem ul. Waryńskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na wysokości szpitala. Na przejście weszła dziewczyna z psem. Nagle lewym pasem nadjechała rozpędzona osobówka. Autor nagrania zatrąbił ostrzegając dziewczynę na pasach widzą co się dzieje. Ta w ostatniej chwili szarpnęła psa i zatrzyma się, wtedy minęła ją rozpędzona osobówka. Zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, ale do tragedii było bardzo blisko.

Film komentuje zielonogórska policja. – Z całą pewnością kierowca nie wiedział, że zbliża się do przejścia dla pieszych, do najbardziej niebezpiecznego miejsca na drodze. W żadnym wypadku kierowca nie może być zaskoczony widokiem osoby pieszej na psach, jak było w tym przypadku. Każdy kierowca musi zawsze zachować szczególną ostrożność, tym bardziej w okolicach przejść dla pieszych – mówi dla poscigi.pl asp. szt. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Zielonogórska policja już ustala kierowcę toyoty. – Najlepiej gdyby kierujący sam się do nas zgłosił. Zostanie ukarany za spowodowanie zagrożenia na przejściu dla pieszych – mówi asp. szt. Gramatyka.

Polecane  Burza z ulewą nad Zieloną Górą. Połamane drzewa, zalane ulice i pożar od pioruna (ZDJĘCIA)

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail kontakt@poscigi.pl lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Langner odszkodowania