Toyota Zielona Góra

Co za bezczelność. 16-latka „zarobiła” 100 tys. zł kosztem seniorów

Policjanci Z Sandomierza i Kielc zatrzymali 16-latkę, która metodą „na policjanta” ukradła seniorom 100 tys. zł. Śledczy ustalili, że nieletnia ma związek z dwoma takimi oszustwami na terenie Kielc i jednym w Płocku.

W ubiegłym tygodniu na terenie Kielc doszło do oszustw metodą „na policjanta”. Ustalaniem sprawców zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu kieleckiej komendy.

Prowadzili sprawę oszukanej 79- latki, która przekazała pieniądze rzekomej policjantce. Ustalenia śledczych wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16- latka. Kieleckich policjantów wsparli w działaniach także kryminalni z komendy wojewódzkiej w Kielcach oraz sandomierskiej jednostki.

16-letnie oszustka została zatrzymana w piątek, 3 grudnia, na terenie Sandomierza. Z ustaleń mundurowych wynika, że zatrzymana oprócz oszustwa na 79-latce może mieć także związek z dwoma niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku.

Śledczy docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że 16-latka ukradła nie mniej niż 100 tys. zł.

 Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich.