Nie nosisz maseczki? Grozi ci mandat. Policja prowadzi kontrole w komunikacji oraz sklepach

Nie nosisz maseczki? Grozi ci mandat. Policja prowadzi kontrole

Obowiązujące przepisy związane z trwającą pandemią służą ograniczeniu liczby chorych. Do walki z koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim odpowiedzialność każdego z nas. Funkcjonariusze drogówki kontrolują przestrzeganie obostrzeń w środkach komunikacji i współpracują w tym zakresie z miejskim przewoźnikiem w Gorzowie.

Policyjne kontrole przestrzegania przepisów epidemiologicznych są prowadzone w trosce o życie i zdrowie Polaków. – Tylko będąc odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także inne osoby, możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Dlatego policjanci przypominają o obowiązujących zasadach i stanowczo reagują na lekceważenie przepisów. Policjanci gorzowskiej drogówki wspólnie z miejskim zakładem komunikacji kontrolują autobusy i tramwaje. Policjanci sprawdzają, jak przestrzegane są przepisy.

Podobne działania prowadzone są w miejscach, w których mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. To wspólne działania ze służbami sanitarnymi. – W okresie przedświątecznym policyjnych patroli należy spodziewać się zwłaszcza w galeriach handlowych i sklepach – mówi podkom. Jaroszewicz.

Jedynym właściwym sposobem noszenia maseczki jest zakrycie nosa i ust. Niektóre osoby to lekceważą, obniżają ją na brodę lub noszą w kieszeni. Taki sposób na pewno nie chroni nikogo.

Duża liczba chorych i zgonów powinna skłonić każdego do przemyśleń.

Zostań kierowcą bolta