Cztery osoby złamały nakaz kwarantanny w Zielonej Górze

W czwartek, 26 marca, aż cztery osoby zamiast na kwarantannie domowej przebywały gdzie indzie. Każdej z tych osób grożą kary do nawet 30 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby skierowane na domową kwarantannę przestrzegają nakazu. Niestety, nie wszyscy stosują się do tych bardzo ważnych zaleceń w związku z walką z koronawirusem. – W czwartek cztery osoby zamiast na domowej kwarantannie przebywały w innych miejscach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wobec tych osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje prawne. Za złamanie kwarantanny każdej z tych osób grozi kara do 30 tys. zł.

Już kilkadziesiąt osób z kontrolowanych przez zielonogórską policję korzysta z aplikacji „Kwarantanna domowa”.  – Zachęcamy kolejne osoby do używania tej wygodnej aplikacji, które bardzo mocno ułatwia nam pracę – mówi podinsp. Barska. Aplikacja jest dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.  Aplikacja pozwala na szybki dostęp do niezbędnych w czasie kwarantanny informacji.