Toyota Zielona Góra

Dała się łatwo oszukać. Oddał oszustowi 70 tys. zł

Podczas minionego weekendu jedna z mieszkanek powiatu żarskiego została oszukana metodą na ,,pracownika banku”. Straciła 70 tys. zł.

Z kobietą skontaktował się telefonicznie nieznany mężczyzna, który przedstawił się i poinformował, że jest specjalistą departamentu bezpieczeństwa jednego z banków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przekazał w rozmowie, że ktoś próbował wziąć kredyt w jej imieniu, następnie nakłonił ją do złożenia wniosku kredytowego w celu odzyskania oszczędności.

Straciła 70 tys. zł

Pokrzywdzona kierowana przez oszusta podała dane mężczyźnie, a następnie w obawie utraty reszty oszczędności przekazała swoje pieniądze za pośrednictwem kodu Blik. Po całej sytuacji, kiedy połączenie z rozmówcą nagle się urwało, kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Niech ta historia będzie przestrogą, ponieważ każdy z nas może zostać oszukany bez względu na wiek, czy wykształcenie. Oszuści wykorzystują w tym celu różne techniki manipulacji. Pozostańmy czujni za każdym razem, kiedy nieznana osoba prosi o przekazanie danych logowania do bankowości internetowej, kodu Blik lub kodu autoryzacji SMS.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl