Toyota Zielona Góra

Desperat zabarykadował się w mieszkaniu. Policjanci zdążyli się w ostatniej chwili

St. sierż. Małgorzata Tylińska i st. posat. Tomasz Szuflita ze wschowskiej policji uratowali desperata

Desperat zabarykadował się w mieszkaniu. Wschowscy policjanci po wejściu do pokoju w ostatniej chwili powstrzymali go przed odebraniem sobie życia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

We wtorek, 5 stycznia, patrol st. sierż. Małgorzata Tylińska i st. post. Tomasz Szuflita pojechali do jednej z miejscowości w powiecie wschowskim. Kiedy skończyli interwencję i wsiadali do radiowozu podbiegła do nich młoda kobieta. – Powiedziała policjantom, że jej mąż na portalu społecznościowym zamieścił post o tym, że żegna się z nią i chce odebrać sobie życie – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji. Kobieta dodała, że zabarykadował się w mieszkaniu i nie można do się do niego dostać.

Mundurowi nie czekając ani chwili dłużej podjęli działania. Jak się okazało mężczyzna zabarykadował się w jednym z pokojów. – Funkcjonariusze przepchnęli masywną szafę, która znajdowała się po drugiej stronie drzwi i dostali się do środka – mówi kom. Piwowarska. W pokoju zauważyli mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie.

Policjanci podjęli próbę negocjacji z desperatem, a gdy udało im się odwrócić jego uwagę, podbiegli i powstrzymali go przed odebraniem sobie życia. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Toyota Zielona Góra