Tomasz Szuda szefem wschowskiej policji. Dotychczas kierował sulechowską policją

Nadkom. Tomasz Szuda szefem wschowskiej policji

Nadkom. Tomasz Szuda od wtorku, 5 stycznia, został  komendantem wschowskiej policji. Do wtorku był szefem policji w Sulechowie.

Nadkom. Tomasz Szuda w policji służy od 2002 r. Zaczynał w warszawskich oddziałach prewencji. W 2003 r. trafił do komendy we Wschowie.  Tam był między innymi w patrolówce w Sławie. Potem trafił do wydziały kryminalnego komendy we Wschowie.

W 2010 r. był również rzecznikiem prasowym. Od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika wschowskiej prewencji, gdzie przez następne cztery lata szkolił młodą kadrę i dowodził zespołami: dzielnicowych, ruchu drogowego, dyżurnymi. Kierował również pracami zespołów wykroczeń, nieletnich.

Następnie został naczelnikiem zielonogórskiej drogówki. W 2018 r. objął stanowisko zastępcy komendanta komisariatu w Sulechowie, a półtora roku został komendantem.

To dobry i lubiany policjant z dużym doświadczeniem w wielu pionach.

Nadkom. Szuda jest absolwentem  Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W 2010 r. zdał państwowy egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2014 r. został dostał brązową odznakę zasłużonego policjanta, a w 2016 r. brązowy medal za długoletnią służbę.

Toyota Zielona Góra