Dwa wypadki motocyklistów. Jeden jest w ciężkim stanie, drugi ma poważny uraz kręgosłupa

Świebodzińscy policjanci wyjeżdżali do dwóch poważnych wypadków motocyklistów. Obaj zostali poważnie ranni. Jeden z nich nieprzytomny, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Drugi doznał urazu kręgosłupa. Drogówka prowadzi akcję skierowaną do motocyklistów.

Do wypadków motocyklistów doszło 9 sierpnia. Najpierw na drodze koło Rusinowa został znaleziony kierujący motorowerem. Najprawdopodobniej uderzył w drzewo. Nieprzytomnego, w ciężkim stanie mężczyznę przetransportowano do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce kilkanaście godzin później. Pijany mężczyzna uderzył w drzewo w Sieniawie. Doznał poważnego urazu kręgosłupa. Trafił do szpitala.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Świebodzińska policja prowadzi działania mające na celu kontrole kierujących motocyklami pod kątem stosowania się do przepisów. – Chodzi między innymi o zakładania kasków ochronnych i kontroli stanu technicznego pojazdów – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie. Policjanci zwracają również uwagę na posiadanie uprawnień, stosowanie się do ograniczeń prędkości i sygnalizacji świetlnej.

Policjanci reagują również w przypadkach wykonywania przez kierujących jednośladami w sposób niebezpieczny manewrów wyprzedzania czy prowadzenia ich w sposób niezapewniający panowania nad motocyklem (np. jazda na jednym kole). – Nie ma miejsca na tego typu zachowania na drogach publicznych. Od tego są place lub tory. Wykonując takie manewry narażamy nie tylko siebie, ale i innych nieświadomych uczestników ruchu drogowego – mówi mł. asp. Ruciński.