Toyota Zielona Góra

Geniusz kradzieży. Ukradł fotopułapę, która… cały czas robiła zdjęcia, w domu złodzieja również

Ukradł fotopułapę, która… cały czas robiła zdjęcia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali mieszkańca Gminy Potęgowo, który w ukradł z lasu foto-pułapkę, która miała rejestrować osoby podrzucające śmieci. Fotopułapka cały czas robiła zdjęcia, w domu złodzieja również.

Urząd gminy Potęgowo zwrócił się do złodzieja fotopułapki o jej zwrot. Została skradziona z lasu, gdzie miała łapać osoby podrzucające śmieci. Urząd dał złodziejowi czas na zwrot do 9 września. Złodziej nie wiedział, że fotopułapka cały czas robiła zdjęcia , nawet w domu sprawcy kradzieży. Zdjęcia wysyłała do gminy.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Fotopułapka cały czas robiła zdjęcia

Policjanci nie czekali jednak na upłynięcie terminu zwrotu i zaczęli ustalać, kto może mieć związek z kradzieżą urządzenia. Dokładnie zapoznali się z wykonanymi przez fotopułakę zdjęciami i rozpoznali na nich pomieszczenia, w których jak się okazało kilkukrotnie wcześniej byli.

Złodziej był 69-latek

Z samego rana w poniedziałek, 12 września. policjanci zapukali do domu 69-letniego mieszkańca gminy Potęgowo, w którym zastali dokładnie taki sam bałagan, jak ten na zdjęciach. W trakcie przeszukania znaleźli fotopułapkę.

Mężczyzna, który w przeszłości był już karany za kradzieże został zatrzymany. Odzyskano sprzęt o wartości 2 tys. zł. 69-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.