Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Inteligentny system kierowania ruchem w Zielonej Górze. Prezydent Kubicki traci cierpliwość

– Może nie jestem fachowcem, ale jestem kierowcą. Ma zostać przebudowane skrzyżowanie przy areszcie z ul. Łużycką – informuje prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Dodaje, że miało być lepiej, a jest gorzej. – I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej – podkreśla włodarz miasta.

W Zielonej Górze trwają prace związane z instalacją Inteligentnego Systemu Sterowania ruchem. Ma on usprawnić i pozwolić na szybsze przemieszczanie się po mieście samochodami. – Fachowcy tłumaczą mi, że jeszcze nie koniec, że jeszcze się uczy itp. itd. Nie wiem jak Wy ale … ale moja cierpliwość powoli się kończy – pisze Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Prezydent Zielonej Góry traci cierpliwość

Dodaje, że podjął już kilka ważnych decyzji związanych z funkcjonowanie systemu. – Może nie jestem fachowcem, ale jestem kierowcą. Ma zostać przebudowane skrzyżowanie przy areszcie z ul. Łużycką – informuje prezydent Kubicki. Dodaje, że miało być lepiej, a jest gorzej. – I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej – podkreśla włodarz miasta.

Jest również kolejna decyzja dotycząca zielonych strzałek przy Castoramie. – One też muszą wrócić. Moja intuicja podpowiada mi, że tak musi być – informuje J. Kubicki.

Czytaj też – Skradziony w Zielonej Górze peugeot doszczętnie spalony (ZDJĘCIA)

Prezydent miasta zaznacza, że będzie się przyglądał dalej funkcjonowaniu systemu i dodaje, że również widoczne jego plus. – I to namacalne związane z komunikacją miejską udało się przyspieszyć na kilku odcinkach prędkość przejazdu autobusów. To tyle o Inteligentnym Systemie – pisze prezydent Kubicki.

Zielona Góra. Będą remonty dróg

J. Kubicki odnosi się również do budowy i remontów dróg w mieście. – Wracając do tematu remontów i budowy dróg to to temat rzeka i … i to nie tylko w przenosi ale serio jest wiele dróg gruntowych które nie przypominają jezdni a już bardziej przypominają bagna. Jest ich dużo w całym mieście, nie tylko na dzielnicy, ale i w starej części – informuje preyzent.

Jedną nich jest ulica Węglowa, która od kilkudziesięciu lat czekał na remont. Ma się to stać w tym roku. W mieście będzie dużo remontów drów. – Chcemy też, aby destrukt z remontowanych był wsypywany na gruntowe aby chodź troszeczkę ulżyć mieszkańcom. Nie jest to rozwiązanie idealne ale … ale lepszy rydz niż nic – informuje prezydent Zielonej Góry.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl