Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechał naćpany kradzioną toyotą. Ma też zakaz prowadzenia. Wpadł w Nowogrodzie Bobrzańskim

Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 29-latek ma sądowy zakaz prowadzenia.

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali kierującego, który jechał toyota skradzioną kilka godzin wcześniej w Niemczech. Okazało się, że mężczyzna był naćpany i ma sądowy zakaz prowadzenia.

W piątek, 3 marca, po południu, policjanci zielonogórskiej drogówki kontrolowali prędkość samochodów jadący przez  Nowogród Bobrzański. Tam zatrzymali do kontroli toyotę, za której kierownicą siedział 29-latek. Mężczyzna jechał za szybko o 24 km/h.

Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 29-latek ma sądowy zakaz prowadzenia. – Ponadto czujność policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie kierującego, dlatego postanowili dokładniej sprawdzić zarówno samochód jak i samego kierującego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Poddali kierowcę badaniu na obecność środków odurzających. Tester narkotykowy wykazał, że mężczyzna był naćpany metamfetaminą i amfetaminą. W rozmowie z policjantami przyznał się, że dzień brał te właśnie narkotyki.

Nowogród Bobrzański. Jechał naćpany kradzioną toyotą

Ponadto w samochodzie mundurowi znaleźli zgniecioną niemiecką tablicę rejestracyjną, dlatego natychmiast zweryfikowali pojazd na podstawie numeru VIN. Po kilku sekundach okazało się, że został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Numer rejestracyjny samochodu podany w systemie zgadzał się z tym widniejącym na znalezionej wewnątrz auta tablicy.

Dodatkowo w samochodzie mundurowi znaleźli narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowano na parking.

29-latek usłyszał zarzuty paserstwa, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia, posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem. Za te przestępstwa 29-latkoiw grozi kara do 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl