Samochody.pl - poscigi.pl

Kasjerka w Zielonej Górze przywłaszczyła kartę klientki i płaciła nią za zakupy. Idzie do więzienia

Policjanci z I komisariatu zatrzymali kasjerkę, która przywłaszczyła kartę płatniczą zgubioną przez klientkę sklepu. Skradzioną kartą płaciła za zakupy swoje i swojej rodziny. 19-latka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Karę już uzgodniła z prokuratorem. Idzie do więzienia.

Mieszkanka Zielonej Góry 28 grudnia robiła zakupy w jednym z supermarketów. Zapłaciła kartą płatniczą. Po przyjeździe do domu zauważyła, że na jej numer telefonu przychodzą z banku smsy z informacjami o kolejnych transakcjach jej kartą płatniczą. Domyśliła się, że kartę prawdopodobnie zgubiła na parkingu sklepu i ktoś obcy jej teraz używa.

Zawiadomiła o zakupach jej kartą policjantów z komisariatu. Ci od razu przystąpili do działania. – Ustalili miejsca gdzie karta została użyta i wytypowali osobę, która mogła tę kartę przywłaszczyć – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji .

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W sobotę, 5 stycznia, została zatrzymana 19-letnia kasjerka, znana policjantom z wcześniejszych kradzieży. Okazało się, że 19-latka pracuje jako kasjerka w sklepie, w którym pokrzywdzona robiła zakupy. Kobieta zgubiła kartę na parkingu sklepu. Tam znalazł ją inny klient, który w dobrej wierze oddał kartę kasjerce w sklepie. Niestety, 19-latka zamiast zwrócić kartę do banku, postanowiła ją przywłaszczyć.

Do sklepu, w którym pracowała kobieta, przychodzili na zakupy członkowie jej rodziny. Kasjerka płaciła za ich towary przywłaszczoną kartą płatniczą. W sumie wykonała transakcje na niemal 200 zł. Kobieta po zatrzymaniu usłyszała zarzut posługiwania się cudzym dokumentem oraz 8 zarzutów kradzieży z włamaniem.

– 19-latka przyznała się do popełnionych przestępstw i zgodziła na karę zaproponowaną przez prokuratora – mówi podinsp. Barska. To rok więzienia oraz zwrot wydanych pieniędzy. Teraz zadecyduje o tym sąd.

Dokonanie płatności kartą płatniczą w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, jest przestępstwem kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl