Kierowca bmw z Nowej Soli w kilka minut zarobił 29 punktów karnych. Prawka i tak nie ma, bo wcześniej jechał naćpany

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który kilkukrotnie nie stosował się do zakazu wyprzedzania, przekraczał dozwoloną prędkość i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 36-latek miał zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków. Wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Mężczyzna kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy, nie zważając na podwójną linię ciągłą. – Wyprzedzał również na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. To nie koniec.

36-latek nie zważał na dozwoloną na danym odcinku prędkość i notorycznie ją przekraczał. Dostał za to aż 29 punktów karnych.

Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach policyjnych informatycznych okazało się, że mieszkaniec Nowej Soli ma zatrzymane prawo jazdy. Stracił je bo prowadził naćpany. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci z nowosolskiej drogówki codziennie patrolują ulice powiatu, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. – Podczas służby wykorzystują urządzenia do pomiaru prędkości oraz do badania stanu trzeźwości – mówi mówi sierż. sztab. Sęczkowska. Konsekwentne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.

Niestety pomimo wielu apeli policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, przez co tracą prawo jazdy. – Nie bądźmy obojętni widząc również nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii – mówi mówi sierż. sztab. Sęczkowska. Każdy sygnał i zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze będzie traktowany priorytetowo przez policjantów.

Zostań kierowcą bolta