Kierowca podczas awantury został psiknięty gazem przez pieszego. Po chwili wjechał samochodem do rowu

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Rusinowie pod Świebodzinem. Podczas awantury pieszy psiknął kierowcę gazem, a ten po chwili wjechał do rowu. Świebodzińska policja przekazała sprawę do oceny prokuraturze.

O zdarzeniu powiadomili nas czytelnicy. W miejscowości Rusinów pod Świebodzinem doszło do awantury kierowcy i pieszego. – Kierujący był w aucie, stał samochodem na drodze. Po chwili odjechał ale jazdę skończył w rowie – mówi nam świadek wydarzeń.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

O zdarzenie zapytaliśmy świebodzińską policję. – Podczas rozmowy dwóch znanych sobie wzajemnie osób jedna z nich została spryskana, według oświadczenia, gazem pieprzowym – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Świebodzin. Pieszy psiknął kierowce gazem

Rzeczywiście mężczyzna spryskany gazem siedział w samochodzie, a pojazd nie był w ruchu. – Po zdarzeniu mężczyzna zdecydował się odjechać. Łzawienie oczu doprowadziło do sytuacji, w której wjechał do rowu i uszkodził pojazd – mówi asp. Ruciński.

Mężczyzna nie żąda jednak ścigania ani ukarania sprawcy w związku z psiknięciem gazem. – Twierdzi również, że nie odniósł żadnych obrażeń – mówi asp. Ruciński.

Mimo wszystko policja przesłała do prokuratury informację o zdarzeniu celem jej oceny. – Osobno  będzie rozpatrywane zdarzenie drogowe w postaci wjazdu pojazdem do rowu – mówi asp. Ruciński.

Eko pol - Poscigi.pl