Kompletnie pijany 29-latek uderzył renault w ogrodzenie i uciekł

Policjanci z Gubina zatrzymali pijanego 29-latka, który rozbił renault o ogrodzenie i uciekł. Mężczyzna wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. W dodatku 29-latek miał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na nadzielę, 19 kwietnia, na ul. Gdańskiej w Gubinie. Około godziny 3.00 kierujący renault wjechał w betonowe ogrodzenie. – Kierowca porzucił pojazd i uciekł. Zaniepokojony sytuacją mieszkaniec o zdarzeniu poinformował policję – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Na miejsce zdarzenia dotarli policjanci z patrolówki, którzy rozpoczęli poszukiwania kierowcy.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu zauważyli mężczyznę biegnącego ul. Gdańską. Jego wygląd odpowiadał opisowi wskazanemu przez zgłaszającego. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że to kierowca, który rozbił renault o ogrodzenie. Po zatrzymaniu okazało się co było powodem ucieczki. Kierowca był pijany. Wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. 29-latek przyznał się do kierowania. To jednak nie koniec. Policjanci znaleźli przy 29-latku  amfetaminę. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi mu za to kara do 2 lat  więzienia, grzywna nie niższa niż 5 tys. zł. i zakaz prowadzenia na nie mniej niż 3 lata. Za posiadanie narkotyków może trafić do więzienia na 3 lata.