Koszmary wypadek dziecka. Chłopiec potwornie cierpiał. Druty wbiły mu się w stopę, strażacy wyciągali je obcęgami (ZDJĘCIA)

Strażacy mieli bardzo trudne zadanie. Musieli uwolnić stopę dziecka, w której tkwiły wbite druty. fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Do poważnego wypadku doszło w czwarte, 27 maja, w ośrodku wypoczynkowym w Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). 13-latek w wodzie stanął na druty, które wbiły mu się w stopę.

Chłopiec wchodząc do wody stanął na siatkę zabezpieczającą. Potworny ból przeszył stopę 13-latka kiedy druty z siatki wbiły mu się w stopę. Chłopie nie był wstanie wyjść z wody.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce została wezwana straż pożarna. Strażacy zastali 13 lat siedzącego w wodzie na murku okalającym schody biegnące do zbiornika. Miał uwięzioną lewą stopę. W nogę wbite były druty siatki zabezpieczającej dno na tyle mocno, że chłopiec nie mógł się samodzielnie wydostać.

Na miejscu natychmiast ruszyła akcja uwalniania chłopca. Strażacy mieli bardzo trudne zadanie. Musieli uwolnić stopę dziecka, w której tkwiły wbite druty. Użyli do tego obcęgi i nożyce.

Po wybraniu kamieni spod siatki zabezpieczającej zbocze brzegu i wycięciu kilkudziesięciu drutów, stopa wraz z wbitą siatka została uwolniona. Udało się. 13-latek została zabrany karetką do szpitala.

Toyota Zielona Góra