Samochody.pl - poscigi.pl

Trwa duża akcja zielonogórskiej drogówki. Na jednej trasie nawet kilka patroli

Policjanci z zielonogórskiej drogówki w piątek, 28 maja, od samego rana prowadzą akcję „Kaskada”. Oznacza to, że na jednej trasie możemy spotkać nawet kilka patroli z radarami.

Zielonogórska drogówka od godz. 6.00, kontroluje prędkość kierowców na drogach do Nowogrodu Bobrzańskiego i do Krosna Odrzańskiego. – Podczas akcja „Kaskada” patrole na jednej trasie są rozmieszczone są co kilka kilometrów w dodatku po obu stronach drogi – wyjaśnia asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Można więc na jednej trasie dostać kilka mandatów.

W akcji biorą udział radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane z wideorejestratorami  na pokładach. Policjanci wykorzystują nowy laserowy radar, który mogą również nagrywać obraz i robić zdjęcia.

Akcja „Kaskada” ma na celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Jest to spowodowane tym, że wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza dozwoloną prędkość nie zważając na ryzyko i konsekwencje.

Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę właśnie na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, co jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Ponadto sprawdzają także w bazach danych dane kierującego i pojazdu, stan techniczny oraz kontrolują stan trzeźwości kierujących – mówi asp. sztab. Gramatyka.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl