Kurier narkotykowy z Holandii wiózł 14 kg marihuany (wideo)

  Rezultatem skutecznej współpracy lubuskiej Policji i Izby Celnej w Rzepinie było zatrzymanie mężczyzny, który w miniony weekend starał się wwieźć do Polski niemal 14 kg marihuany. Kurier z Holandii wpadł w ręce policjantów i celników w przygranicznym Świecku. Narkotyki zapakowane były w podróżną walizkę.

  Współpraca lubuskiej Policji z Izbą Celną w Rzepinie przynosi spektakularne efekty. Wspólne patrole działają przede wszystkim w rejonie przygranicznym, skupiając się na zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W minioną niedzielę, na byłym przejściu granicznym w Świecku, policjanci służby kryminalnej ze Słubic, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali do kontroli busa powracającego z Holandii.

  – Wśród pasażerów auta znajdował się 38-letni Grzegorz B. – mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Podczas kontroli samochodu mundurowi odkryli pokaźnych rozmiarów walizkę, a w niej w sumie 24 hermetycznie zapakowane worki z suszem roślinnym – mówi podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

  Już wstępne ustalenia pozwoliły potwierdzić, że wwożony do Polski bagaż należy do 38-latka. Grzegorz B. został zatrzymany i trafił do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Tam wstępnie potwierdzono, że susz roślinny, którego było niemal 14 kg, to marihuana o szacowanej wartości 417 tys. zł.

  Narkotyki zostały zabezpieczone i trafią do dalszych badań. W poniedziałek zatrzymany Grzegorz. B. usłyszał zarzut przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą nie krótszą niż 3 lata więzienia.

  Do sądu w Słubicach, za pośrednictwem prokuratury, trafił już wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeśli dziś w południe przychyli się do niego sędzia, kurier z Holandii spędzi najbliższe miesiące w celi aresztu śledczego.