Marek K. włamał się do przedszkola w Sulechowie

Policjanci z patrolówki z dzielnicowymi z Sulechowa zatrzymali mężczyznę, który włamał się do przedszkola. Włamywacz próbował najprawdopodobniej ukraść sprzęt elektroniczny.

W poniedziałek w nocy, policjanci w Sulechowie zostali powiadomieni o tym, że w przedszkolu nr 7 włączył się alarm. Policyjny patrol pojechał sprawdzić co się stało. Na miejscu mundurowi zauważyli wybitą szybę, a wewnątrz budynku zastali znanego im 33-letniego Marka K. Po wybiciu szyby wszedł do środka i najprawdopodobniej próbował ukraść sprzęt elektroniczny.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania, w kieszeni jego spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Sprawca został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań w komendzie w Zielonej Górze. Wartość strat spowodowanych wybiciem szyby i uszkodzeniem okna oszacowano wstępnie co najmniej na 150 zł.

Zatrzymany 33-letni Marek K. jest znany policji i był już wcześniej karany za kradzieże i włamania. Z wstępnych ustaleń, poczynionych w toku prowadzonego postępowania wynika, że mężczyzna ten może być także sprawcą innych podobnych przestępstw.

Zatrzymany odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.