Policja rozbiła szajkę napadającą na kurierów

Wrocławscy policjanci rozbili grupę napadającą na pracowników firm kurierskich. Na jednym z osiedli w Zielonej Górze zatrzymanych zostało sześciu mężczyzn. Sprawcy wpadli podczas usiłowania dokonania kolejnego napadu. Są podejrzani o trzy napady we Wrocławiu oraz w Lubinie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i komisariatu Wrocław Rakowiec wspólnie z zielonogórską policją rozbili grupę napadającą na pracowników firm kurierskich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do zatrzymania osób doszło w ubiegły piątek na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Sprawcy w ręce funkcjonariuszy wpadli podczas usiłowania dokonania kolejnego napadu w Zielonej Górze. Policjanci podczas działań zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 26 lat. Byli całkowicie zaskoczeni akcją policji.

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa mogła działać już od roku, dokonując najpierw oszustw, a następnie napadów na pracowników firm kurierskich. Sprawcy zamawiali różnego rodzaju towary, a następnie przy użyciu siły zabierali je kurierom.

Grupa była zhierarchizowana, a podczas napadów napastnicy byli bezwzględni w swoim działaniu. Na chwilę obecną policjanci udowodnili zatrzymanym trzy napady we Wrocławiu oraz w Lubinie. Straty, jakie spowodowali sprawcy, to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Materiały dotyczące 17-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.