Toyota Zielona Góra

Naćpany jechał kradzionym motocyklem

Lubuska Policja

W piątek, 10 lipca, nowosolscy policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków i kierował kradzionym motocyklem.

Funkcjonariusze podczas patrolu terenu Kożuchowa zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca nie miał zapiętego kasku i zachowywał się dziwnie, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas kontroli policjanci przeprowadzili badanie narkotestem, które potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze ustalili również, że motocykl został kilka dni wcześniej skradziony w Niemczech. W chwili zatrzymania jednoślad miał założoną tablicę rejestracyjną pochodzącą od innego pojazdu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna tłumaczył, że dopiero zakupił motocykl i nie wiedział, że pochodzi z nielegalnego źródła. Tablice natomiast pożyczył od kolegi.

W trakcie kontroli mundurowi ujawnili, że mężczyzna posiada przy sobie amfetaminę. Pojazd odholowano na policyjny parking, a nowosolanin trafił do aresztu na trzy miesiące. 35-latek usłyszał już zarzut paserstwa umyślnego, jazdy pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Odpowie również za liczne wykroczenia drogowe.

Okres wakacji kojarzy się wszystkim z relaksem, wypoczynkiem i dobrą zabawą. Nie można jednak omijać prawa i wyznaczać swoich zasad, w szczególności na drodze. Najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta