Nastolatek w Zielonej Górze strzelał z pistoletu do samochodów, mieszkań i i przystanków autobusowych

Policjanci kryminalni z II komisariatu zatrzymali 19-latka, który strzela z pistoletu pneumatycznego uszkodził okna domów, szyby samochodów i wiaty przystanków autobusowych. Jak się okazało ten sam mężczyzna jest sprawcą kradzieży rozbójniczej. Usłyszał jak na razie sześć zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W marcu zielonogórscy policjanci przyjęli kilka powiadomień od osób, którym ktoś uszkodził szyby w oknach domów, w samochodach oraz zawiadomienie o zniszczeniu szyb w dwóch wiatach przystanków MZK i znaku drogowego.

Uszkodzenia wyglądały na spowodowane strzałami z broni pneumatycznej. Wartość strat wyniosła ponad 7,5 tysiąca złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra. Strzelał z pistoletu do samochodów

Kryminalni zI I komisariatu zabezpieczyli zapisy monitoringów w pobliżu miejsc zdarzeń i ustalili kto jest sprawcą. Sprawca, okazało się, pracuje za granicą. Był poszukiwany przez zielonogórskich policjantów od końca marca.

W ubiegłym tygodniu kryminalni zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu jego znajomej. Po przeszukaniu policjanci znaleźli również pistolet pneumatyczny z którego prawdopodobnie strzelał w okna domów, szyby samochodów i wiaty przystankowe.

Zielona Góra. Zatrzymany 19-latek

Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Okazało się również, że ten sam mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w ubiegłym roku na przystanku MZK. Wtedy zabrał kobiecie dwa telefony komórkowe o wartości ponad 1700 złotych.

Policjanci z II komisariatu postawili 19-latkowi pięć zarzutów uszkodzenia mienia, natomiast prokurator postawił mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Przestępstwa dokonał wspólnie z kolegą, który sam wcześniej zgłosił się do prokuratury.

Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów i zwrócili pokrzywdzonej. Zabezpieczyli także od 19-latka pewną kwotę pieniędzy na poczet prowadzonego postępowania. Podejrzany zobowiązał się zadośćuczynić wszystkim pokrzywdzonym i pokryć ich straty.

Sprawa posiadanej przez 19-latka broni jest przedmiotem odrębnego postępowania. – Biegły sądowy oceni czy posiadanie tego rodzaju pistoletu jest dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami – mówi podinsp.. Małgorzata barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.
19-latkowi grozi kara dla 10 lat więzienia. Prokurator oddał mężczyznę pod policyjny dozór.