Nieprzytomna 16-latka miała na szyi zaciśnięty pasek. Dusiła się

Policjant z wieluńskiej komendy uratował życie 16-latki, która próbowała popełnić samobójstwo. Nieprzytomna nastolatka miała na szyi zaciśnięty pasek i dusiła się.  Przypadek sprawił, że policjant znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie.

Asp. Damian Grobelny jest zastępcą dyżurnego w wieluńskiej komendzie (woj. łódzkie). W środę, 17 sierpnia, w czasie wolnym od służby przejeżdżał skuterem w okolicach  obwodnicy Wielunia. Jadąc mało uczęszczaną boczną drogą,  pod wiaduktem  zobaczył leżącą na ziemi młodą dziewczynę. Podejrzewając, że może potrzebować pomocy zareagował.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

16-latka dusiła się

Nastolatka  leżała nieprzytomna, jej oddech był płytki. Miała zaciśnięty na szyi pasek. Obok leżały puste opakowania po lekach. Asp. Grobleny wiedząc, jak ważna jest każda minuta w takiej sytuacji, zdjął  pętlę i monitorował funkcje życiowe nastolatki.

Na miejsce wezwał  służby ratunkowe. Dzięki jego szybkiej pomocy 16-latka na czas trafiła do szpitala .
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić.

W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.


    • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111
    • Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numerem 116 123
    • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 800 121212
    • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.