Toyota Zielona Góra

Okropna zbrodnia. Syn nożem zamordował matkę i siekierą obciął jej głowę

Do tragedii doszło w środę, 13 kwietnia, w Lutoryżu (woj. podkarpackie) 43-letni Dawid K. zamordował matkę nożem i na koniec obciął jej głowę. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa matki.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Lutoryżu. Podczas awantury 80-letnia kobieta została wielokrotnie ugodzona przez syna nożem. W wyniku licznych ran kłutych kobieta zmarła. Jej głowa leżała odcięta obok tułowia. Głowę siekierą odrąbał matce syn.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu policjanci zatrzymali 43-letniego Dawida K.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora, z udziałem lekarza biegłego, przez kilka godzin, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne oraz narzędzia zbrodni, noży kuchennych i siekiery.

Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura rejonowa w Rzeszowie. Policjanci przekazali do prokuratury zebrany materiał dowodowy.

W czwartek, 14 kwietnia, doprowadzili 43-latka na przesłuchanie. W tym samym dniu, prokurator przeprowadził sekcję zwłok zamordowanej kobiety. Przesłuchał mężczyznę i postawił mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gróźb i uszkodzenia ciała sąsiada. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 43-latka.

Toyota Zielona Góra