Para wprowadzała do obiegu fałszywe euro i dolary. Płacili nimi w sklepach

Śledczy ustalają, czy podrobione banknoty nie były wprowadzane w innych rejonach Polski. fot policja Gorzów

Kryminalni z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzili do obiegu fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli euro i dolary. Gotówka została znaleziona przy podejrzanych.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą o wprowadzeniu do obiegu fałszywych pieniędzy dowiedzieli się w marcu. Wówczas jeden ze sklepów poinformował, że ma podejrzenia co do oryginalności banknotu euro, którym wcześniej zapłacono. – To spowodowało, że czynnościami w tej sprawie zajęli się policjanci kryminalni – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Policjanci potwierdzili, że kilka banknotów o wartości 100 euro jest podrobionych. Przez kolejne dni kryminalni zbierali informacje, które doprowadziłyby do osób wprowadzających je do obiegu. Ustalono sprawców, to byli kobieta i mężczyzna.

Prowadzący postęp[owanie wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy niezbędne jest zatrzymanie kobiety i mężczyzny, dlatego trwały ich poszukiwania. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą ponownie pojawić się w Kostrzynie, żeby wprowadzić do obiegu kolejne podrobione banknoty.

Policyjny nos nie zawiódł. 37-latka i 49-letni mężczyzna w sobotę, 10 kwietnia, zostali zatrzymani na terenie miasta. Kryminalni zabezpieczyli przy nich kilka tysięcy lewych euro i dolarów amerykańskich. To nie koniec. Śledczy ustalają, czy podrobione banknoty nie były wprowadzane w innych rejonach Polski.

37-latka wraz z 49-letnim znajomym zostali na czynności procesowe przewiezieni do prokuratury w Słubicach. Usłyszeli zarzut oszustwa i wprowadzenia do obiegu podrobionych pieniędzy. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia. We wtorek, 13 kwietnia, sąd aresztował parę tymczasowo na trzy miesiące.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta