Pędził dużo szybko. Zapłaci za to 2 tys. zł. Przez trzy miesiące nie będzie też prowadził

Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 38-letniego kierującego audi przerwali policjanci z żagańskiej drogówki. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł.

We sobotę, 23 kwietnia, policjanci z żagańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego audi. – Kierowca jechał  z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W miejscowości Czerna, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” kierujący audi 38-latek jechał z prędkością 112 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dostał również mandat 2 tys. zł oraz 10 punktów karnych.

Taka prędkość to zagrożenie

Policja apeluje do kierowców o rozwagę na drodze. – Kierowanie w terenie zabudowanym z dużą prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników ruchu drogowego – mówi st. sierż. Szlachetko.

Policja zaznacza, że nie ma akceptacji na tak rażące łamanie przepisów. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.