Toyota Zielona Góra

Miał 3 promile alkoholu i próbował uciekać policji

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali w pościgu pieszym dwóch mężczyzn, którzy jadąc motocyklem na widok radiowozu zawrócili, porzucili go i usiłowali uciec do lasu. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniosą konsekwencje.

W sobotę, 23 kwietnia, policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Motocykl” w trakcie których zwracali szczególną uwagę na zachowanie motocyklistów i motorowerzystów na drodze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Patrolując drogę Chlebowo – Łomy (gmina Gubin) zauważyli zmierzający w ich kierunku motorower, którego kierujący jadąc wraz z pasażerem, bez założonych kasków. Na widok radiowozu kierujący zwolnił, zawrócił i zatrzymał się, a następnie zeskoczył z pojazdu i zaczął uciekać do lasu.

Kierownicę przechwycił pasażer, który widząc zachowanie kolegi,  również zeskoczył z motoroweru i porzucając go pobiegł za nim w głąb lasu.

Kierujący miał 3 promile alkoholu

– Po krótki pościgu pieszym mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało obaj znajdowali się pod działaniem alkoholu i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania motorowerem – mówi podkom. Justyn Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Policjanci widzieli, który z nich prowadził pojazd Yamahę.

22-letni kierowca wydmuchał niemal trzy promile alkoholu, a 17-letni pasażer  miał 1,5 promila alkoholu. Ponadto kierujący nie miał uprawnień do kierowania motorowerem.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu po pijanemu, jazdę bez uprawnień, brak kasku podczas jazdy oraz przewożenie pasażera pijanego pasażera. 22-latek stanie za to przed sądem, a 17-latek przed sądem dla nieletnich.

Toyota Zielona Góra