Toyota Zielona Góra

Nowosolanin ukradł kartkę bankomatową i płacił nią za alkohol… kilka razy

Nowosolscy policjanci zatrzymali 41-latka, który ukradł plecak z dokumentami. Mężczyzna kradzioną kartą kilkukrotnie płacił za swoje zakupy i włamywał się na konto bankowe pokrzywdzonego. Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał siedem zarzutów, do których się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W sobotę, 23 kwietnia., nowosolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży plecaka wraz z dokumentami. Osoba podejrzana posługując się skradzioną kartą bankomatową, sześć razy zapłaciła w sklepie za swoje zakupy, głównie za alkohol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawą szybko i skutecznie zajęli się kryminalni. – W wyniku działań operacyjnych wytypowali osobę, która może mieć związek z przestępstwem – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policjanci zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży oraz siedem zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.