Piesek błąkał się po trasie S3. Zajęli się nim sulechowscy policjanci

Dzielnicowi uspokoili wystraszone zwierzę, a następnie zabrali do komisariatu i powiadomili schronisko dla zwierząt.

Dyżurny komisariatu policji w Sulechowie w czwartek, 23 czerwca, dostał informację o niedużym piesku, który zdezorientowany biegał po drodze ekspresowej S3. Na miejsce od razu skierował patrol dzielnicowych.

Policjanci zauważyli pieska. Zablokowali ruch na jednej stronie jezdni, żeby uratować błąkające się, przestraszone zwierzę. – Pies był nieufny i policjantom zajęło kilka minut, żeby go do siebie przekonać – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzielnicowi uspokoili wystraszone zwierzę, a następnie zabrali do komisariatu i powiadomili schronisko dla zwierząt.

Piesek trafił w dobre ręce, a policjanci będą teraz sprawdzać, jak do tego doszło, że zwierzę znalazło się na jezdni drogi ekspresowej.

Policjanci ratowali dzikie zwierzęta

Takie służby, podczas których policjanci interweniują wobec zwierzęcia lub ratują im życie nie zdarzają się często, ale sytuacje w których człowiek przychodzi z pomocą zwierzęciu nieraz potrafią zaskoczyć.

Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali w przypadku zagubionych w mieście dzikich zwierząt, ratowali konie i zagubionego kucyka, który uciekł właścicielowi. Była też interwencja podczas której szukali węża, który miał zakraść się pod maskę samochodu pewnej zielonogórzanki, a także ratowali nietoperze, które dostały się w nocy przez okno otwartego mieszkania i przestraszyły śpiącą rodzinę.

Toyota Zielona Góra