Pijani kierowca autobusu i zmiennik wieźli 40 osób. Wpadli na S3

Kierowca autokaru był pijany. Jego zmiennik również. Przewozili oni 40 pasażerów. Ich jazda została przerwana przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek, 13 maja, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego z policjantami prowadzili kontrole trzeźwości na głównych drogach woj. lubuskiego. Kontrole były prowadzone na S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie porannych działań kontrolujący sprawdzili trzeźwość blisko 1100 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i samochodów osobowych.

Pijany kierowca autobusu i jego zmiennik wpadli na S3

Sześciu kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu. Trzech z nich „wydmuchało” ponad 0,7 promila. Kolejny miał niespełna 0,7 promila alkoholu w organizmie, a pozostałych dwóch 0,34.

Jeden z pijanych kierowców to kierowca autokaru, który został zatrzymany do kontroli na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina przez inspektora Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic. Wiózł 40 pasażerów. Jechali z Polski do Francji. Kierowca wydmuchał 0,7 promila alkoholu. W autobusie był również jego zmiennik, który również był pijany. Wydmuchał 0,84 promila alkoholu.

Wszystkimi kierowcami, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu, zajęli się policjanci.