Pijany Serb ciężarówką rozbił ogrodzenie, uderzył w budynek i uciekł

Pijany Serb ciężarówką uderzył w ogrodzenie i budynek w Nowym Miasteczku. 55-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. grozi mu teraz kara do trzech lat więzienia.

W sobotę, 6 lipca, około godziny 7:00 dyżurny nowosolskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Nowym Miasteczku. Kierujący ciężarówka rozbił ogrodzenie i uderzył w budynek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce szybko pojechali policjanci z nowosolskiej drogówki.

Okazało się, że do zdarzenia doszło w nocą, a kierowca ciężarówki uciekł odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Po chwili policjanci w okolicy zauważyli mężczyzna, który naprawiał uszkodzoną oponę w ciężarówce. Był pijany.

Okazało się, że to sprawca zdarzenia. 55-letni Serb wydmuchał ponad promil alkoholu. Jadąc pijany wyjechał z drogi, staranował ogrodzenie i uderzył w budynek firmy w Nowym Miasteczku.

Nowe Miasteczko. Pijany uderzył ciężarówką w budynek

– Mężczyzna został zatrzymany i pobrano mu krew do dalszych badań – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Kierujący po przesłuchany usłyszał zarzut. 55-latek przyznał się do winy. Za kierowanie po pijanemu grozi mu kara do trzech lat więzienia, wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. O jego losie zadecyduje sąd.