To nowi lubuscy policjanci. Trafią między innymi do Zielonej Góry (FILM, ZDJĘCIA)

Oto nowi lubuscy policjanci.

Do lubuskiej policji wstąpili nowi policjanci, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W środę, 10 lipca, złożyli ślubowanie. Za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe.

W środę, 10 lipca, w komendzie wojewódzkiej policji w Gorzowie odbyła się uroczystość. Nowych 31 policjantów, (12 kobiet i 19 mężczyzn) będzie pełnić służbę w lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.

Nowo przyjęci do Lubuskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przeszli przez następujące jego etapy:

– test wiedzy;

– test sprawności fizycznej;

– test psychologiczny;

– rozmowa kwalifikacyjna oraz komisja lekarska.

Nowi policjanci trafią do jednostek policji w Gorzowie i Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Żaganiu oraz Żarach.

Nowi policjanci trafią do Zielonej Góry

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował komendant lubuskiej policji insp. Jerzy Czebreszuk. – W życiu zawodowym funkcjonariusza policji jest wiele ważnych momentów, jednak tym kluczowym jest podjęcie decyzji o wstąpieniu do służby. Dzisiejsza uroczystość jest początkiem niezwykłej drogi pełnej wyzwań, uczącej pokory i samodyscypliny, ale przynoszącej również poczucie dumy, osobistego spełnienia i satysfakcji – mówił szef lubuskiej policji.

Wojewoda Lubuski Marek Cebula powiedział „Policjant Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariusz, który swoim życiem zaświadcza, że został wychowany w duchu patriotyzmu, podejmuje się trudnego wyzwania stania na straży porządku ale też zapewnienia bezpieczeństwa innym obywatelom swojego kraju. Nie da się żadnym słowem przecenić Waszych decyzji życiowych”.

Młodzi policjanci wkrótce rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W szkole policji spędzą najbliższe sześć pół roku. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.