Samochody.pl - poscigi.pl

Podziękowania za walkę z pożarem hali w Przylepie. Były medale i ryngrafy od prezydenta Janusza Kubickiego

W sobotę, 18 listopada, w Domu Harcerza odbyło się uroczyste podsumowanie roku w ochronie przeciwpożarowej ochotniczych straży pożarnych Miasta Zielona Góra. Prezydent Janusz Kubicki, jednocześnie szef zielonogórskich strażaków ochotników, podziękował osobom, firmom i instytucjom, które dzielnie służyły wsparciem w trakcie lipcowego pożaru składowiska materiałów niebezpiecznych w Przylepie. 

– Ten pamiątkowy ryngraf to podziękowania dla naszej firmy i wszystkich pracowników, którzy, w ten trudny czas lipcowy i sierpniowy nie szczędzili czasu i swoich sił, aby w tej akcji uczestniczyć i służyć miastu. Przyjmuję te podziękowania od służb i prezydenta, jako podziękowania głównie dla pracowników. Wciąż nie jest łatwo, jesteśmy na etapie usuwania pogorzeliska, ale tamten okres na długo zapamiętamy – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Dostali ryngrafy od prezydenta

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podziękowania za pomoc podczas pożaru w Przylepie wraz z okolicznościowymi ryngrafami otrzymali: Edward Fedko, prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego, radny Wiesław Kuchta (Zielona Razem),

Krzysztof Sikora, prezes ZGK, nadkomisarz Krzysztof Marciniak, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, płk. Tomasz Kocikowski, dowódca 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, kapitan Krzysztof Ciupak, przedstawiciel dowódcy 151 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Skwierzynie, Mariusz Herbut, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Józef Kruczkowski,

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp, Zygmunt Stanula, wiceprezes zarządu Stelmet SA, Krzysztof Witkowski, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji, Rafał Ozimiński, nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra, Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta i Jerzy Żetecki, przewodniczący Rady Dzielnicy Nowe Miasto.

Podziękowanie dla strażaków

Prezydent podziękował też wszystkim zastępom strażaków zawodowych i ochotnikom, służbom mundurowym i cywilnym oraz Lasom Państwowym za udział w gaszeniu pożaru w Przylepie.

– Mamy okazję dzisiaj podsumować rok, który był szczególny. Pożar składowiska odpadów niebezpiecznych w Przylepie, to wydarzenie na skalę, która nie zdarza się często. Nikt z nas podobnych działań wcześniej nie ćwiczył, bo podobnych wyzwań w Polsce jest niewiele. Nisko kłaniam się w pas i dziękuję bardzo, udało nam się zrobić coś z czego możemy być nap – mówił prezydent Janusz Kubicki, który pojawił się w mundurze, bo sprawuje funkcję prezesa zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Medale od prezydenta

Złote medale od prezydenta Kubickiego za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta Zielona Góra otrzymali: Waldemar Gredka, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i st. bryg. Piotr Jankowiecki, komendant miejski  Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl