Pogłębiali studnię i wykopali pocisk moździerzowy. Ewakuowano mieszkańców

Na posesji w Brudzewie podczas pogłębiania studni wykopano pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Świebodzińscy policjanci wraz ze strażakami ewakuowali pobliskich mieszkańców i zabezpieczyli teren. Pocisk zabrał patrol saperski z jednostki w Krośnie Odrzańskim.

Dwóch mężczyzn pogłębiało studnię na posesji w Brudzewie. W pewnym momencie w ziemi zobaczyli przedmiot, który najprawdopodobniej mógł być pociskiem z czasów II wojny światowej. – Mężczyźni zachowali się odpowiedzialnie i natychmiast powiadomili służby. Na miejsce dojechali policji oraz straży pożarnej – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego ustalili, że znalezisko to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Policjanci wraz z zawodowymi strażakami oraz OSP zabezpieczyli teren. Ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków oraz wezwano patrol saperów z jednostki w Krośnie Odrzańskim. W tym czasie władze gminy zapewniły mieszkańcom schronienie do czasu zakończenia działań służb. Saperzy oprócz zabezpieczenia pocisktu sprawdzili również, czy w studni nie znajduje się więcej niewybuchów.