Policja radiowozem przegania stado dzików w Zielonej Górze (FILM CZYTELNIKA)

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 lipca, na ul. Obywatelskiej. Policja została wezwana do stada dzików. Policja radiowozem i sygnałami przegoniła dziki z ulicy.

Zdarzenia nagrał nas czytelnik. Policjanci radiowozem przegonili dziki na ul. Obywatelskiej. Użyli też sygnałów dźwiękowych. Policjanci do dzików są wzywani kilka razy dziennie. Reagują natychmiast i za każdym razem.- W żadnym wypadku nie należy podchodzić do dzików i przeganiać ich samemu, to duże ryzyko – ostrzega podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Miasto zaczęło odstrzał dzików. Watahy dzików w mieście, również w dzień, są dużym zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, obiektów użyteczności publicznej, a nawet dla niektórych zakładów produkcyjnych. ASF zmieniło też uwarunkowania prawne, dlatego władze miasta, odpowiadając na postulaty mieszkańców, postanowiły zmniejszyć pogłowie bytujących u nas dzików o około 150 sztuk.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl