Policjanci z Drezdenka zauważyli na ręku kobiety opaskę. To uratowało jej życie

75-latka zasłabła w centrum miasta i kontakt z kobieta był bardzo utrudniony. Na szczęście jeden z przechodniów powiadomił policjantów. Policjanci zauważyli na ręce kobiety specjalną opaskę informującą o chorobie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 25 sierpnia, w centrum Drezdenka. Do policjantów dotarła informacja od zaniepokojonego przechodnia o kobiecie, która stała oparta o samochód. – Ze zgłoszenia wynikało również, że z panią trudno było się komunikować i miała problemy z utrzymaniem równowagi – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przyjeździe na miejsce policjanci z Drezdenka udzieli pierwszej pomocy kobiecie i wtedy zauważyli na ręce specjalną opaskę informującą, że jest chora na cukrzycę. W takiej sytuacji najważniejsze jest, aby jak najszybciej pomóc chorej osobie.

Policjanci z Drezdenka zauważyli na ręku kobiety opaskę

Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego podała 75-latce kroplówkę, która szybko spowodowała, że pacjentka poczuła się dużo lepiej.   

Dzięki czujności i obywatelskiej postawie jednego z przechodniów oraz skutecznej interwencji policjantów i załogi pogotowia ratunkowego udało się pomóc chorej kobiecie. – Zaraz po podaniu leku 75-latka mogła już swobodnie się wypowiadać i podziękowała wszystkim za pomoc – mówi asp. Bartos.