Potężna Toyota Yaris GR. Sportowe auto z napędem na cztery koła (ZDJĘCIA)

W salonie Toyoty w Zielonej Górze jest już nowa Toyota Yaris GR. To sportowy samochód z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy aż 261 KM. Trzeba przyznać, że samochód prezentuje się niesamowicie.

Nową Toyotę Yaris GR napędza silnik o mocy 261 KM (360 moment obrotowy, Nm). To turbodoładowana 3-cylindrowa jednostka o pojemności 1,6 l. To robi wrażenie. W aucie znajdziemy manualną 6-biegową skrzynię.

Do tego mamy sportowo zestrojone zawieszenie (Dynamic Sport). Siądziemy w sportowych fotelach z podgrzewaniem. Chwycimy kierownicę obszytą skórą. Samochód został wyposażony w podwójny układ wydechowy. Całość prezentuje się rewelacyjnie na aluminiowych felgach 18’’.

Sportowy samochód ma spalać średnio 8,2 l. paliwa na 100 km. 8,2. Przyspieszenie od 0 do setki to zaledwie 5,5 s. Prędkość maksymalna Toyoty Yaris GR to 230 km/h.

W samochodzie zaprojektowanym z udziałem specjalistów z TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team zastosowano zaawansowane rozwiązania, w tym układ GR‑FOUR, czyli pierwszy od 20 lat nowy sportowy napęd na wszystkie koła.

Samochód stoi w Salonie Toyota JPJ AUTO, ul. Wrocławska 65C w Zielonej Górze.