Potrącenie na pasach w Zielonej Górze. Sprawca ukarany mandatem (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Potrącenie pieszej na ul Sulechowskiej w Zielonej Górze

Do potrącenia doszło w poniedziałek, 31 sierpnia, na przejściu dla pieszych na ul. Sulechowskiej, na wysokości hali CRS.  

Kierujący fordem jechał lewym pasem ul. Sulechowskiej w kierunku ronda Rady Europy. Na prawym pasie przed przejściem dla pieszych zwalniał inny kierujący. Przepuszczał pieszą. Niestety nie zatrzymał się kierowca forda i potrącił kobietę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce przyjechała karateka pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Potrącona została zabrana do karetki. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznała tylko potłuczeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierujący fordem został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Zielonogórska policja przypomina o ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. – Obserwujmy przejścia i zachowujmy szczególną ostrożność. Pamiętajmy, żeby nie wyprzedzać samochód przed i na przejściu, to zabronione i niebezpieczne – przypomina asp. Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl