Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Poważny wypadek podczas pościgu na autostradzie A2. Są ranni. Wylądował śmigłowiec LPR

Do wypadku na A2 podczas pościgu doszło we wtorek, 2 kwietnia, na odcinku koło Rzepina. Zderzyły się dwa samochody. Autostrada A2 w kierunku Poznania jest zablokowana. Na miejscu pracują służby.

Wszystko wydarzyło się około godziny 15:40. Na autostradzie A2 na wysokości Rzepina trwał pościg straży granicznej za uciekającym samochodem. Wtedy, przed Punktem Poboru Opłat Tarnawa, doszło do zderzenia dwóch samochodów. – To był pościg prowadzony przez Straż Graniczną – mówi mł. asp. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wypadek na autostradzie A2. Są ranni

Na miejsce wypadku dojechały wozy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Mamy informację o dwóch rannych osobach – mówi mł. asp. Biernacka. Jedna z rannych osób do szpitala została zabrane szpitala śmigłowcem LPR.

Autostrada A2 w miejscu wypadku w kierunku Poznania jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Pościg na A2. Peugeot zapalił się

Wiemy już, że do kontroli straży granicznej nie zatrzymał się peugeot na francuskich numerach rejestracyjnych. Zaczął z duża prędkością uciekać. – Podczas ucieczki przed Punktem Poboru opłat Tarnawa nie wyhamował i uderzył w tył audi – mówi dla poscigi.pl, por. Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Po uderzeniu w audi peugeot zapalił się.

W aucie były cztery osoby. – Dwie ranne zostały zabrane do szpitala – mówi por. Biskupik. Kierowca peugeota został zatrzymany. Uciekinierem okazał się Francus. Peugeot widnieje w bazie danych jako skradziony we Francji. Służby sprawdzą czy był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl