Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielona Góra. Policyjne interwencje w święta głównie przez alkohol

Święta Wielkanocne upłynęły w zielonogórskim powiecie spokojnie i bezpiecznie. Policja nie miała zgłoszeń o poważnych zdarzeniach kryminalnych. Od soboty, 30 marca, do poniedziałku, 1 kwietnia, policjanci interweniowali 244 razy, zatrzymali do wytrzeźwienia 14 osób, byli wzywani do dwóch wypadków oraz 29 kolizji. Zatrzymanych zostało 6 osób poszukiwanych.

Zielonogórscy policjanci w dniach 30 marca – 1 kwietnia interweniowali 244 razy. Najwięcej interwencji, bo 110 odbyło się w wielkanocną sobotę. – Tradycyjnie większość  z nich to tzw. interwencje domowe, niestety związane z nieporozumieniami i agresywnym zachowaniem osób pod wpływem alkoholu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 14 osób, z tego aż 7 w Wielką Sobotę. – Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych – mówi podinsp. Stanisławska.

W czasie trzech świątecznych dni zielonogórscy policjanci zatrzymali także 6 osób poszukiwanych.   

Zielona Góra. W święta dwa wypadki

W nocy z soboty na niedzielę na drodze Babimost–Smardzewo 36-letni kierujący motocyklem Kawasaki nie opanował pojazdu, przewrócił się i doznał złamania obojczyka. W niedzielny poranek w miejscowości Leśna Góra inny motocyklista nie zauważył skręcającego samochodu i uderzył w jego bok. 48-letni kierujący motocyklem Ducati doznał złamania kości śródstopia oraz dłoni.

Policjanci drogówki w święta wyjechali do 29 kolizji. Policyjne patrole kontrolowały także trzeźwość kierujących. Zatrzymanych zostało 7 pijanych kierujących i 1 kierujący pod wpływem narkotyków. 

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl