Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Maleńka Oliwia ciężko choruje. Pomóc ma licytacja rękawicy od Witalija Kliczki

Jarosław Baryła, Dzik Gorzowski i Oliwia.

Jarosław Baryła przekazał na licytację rękawicę bokserską od Witalija Kliczki, która dostał od niego osobiście dostarczając karetki na Ukrainę. Oliwia choruje na rzadka chorobę genetyczną.

– Poznałem pana Jarka i był temat Oliwi, że fajny bieg i zbiórka pieniędzy na leczenie i po chwili padły słowa od pana Jarka dziku wiesz co ja mam rękawice od Witalij Kliczko z podpisem może tak pomogę Oliwi na licytację – poinformował fighter Dzik Gorzowski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Licytacja odbędzie się podczas walki dzika Gorzowskiego z zielonogórzaninem Jarosławem Plucińskim. Gala odbędzie, 27 kwietnia, w Gorzowie

– Każda złotówka się przyda więc od razu powiedział dziękuję panu za tak wielki dar, bo na pewno z licytacji wyjdzie duża suma pieniędzy która pomoże Oliwi – informuje dzik Gorzowski.

TU MOŻESZ POMÓC OLIWII

– Wie, że mała Oliwia potrzebuje pomocy dlatego z chęcią przekazuję rękawicę od Kiczki na ten szczytny cel – mówi Jarosław Baryła z Gorzowa. Rękawice dostał do Witalija Kliczko jako podziękowanie za pomoc w dostarczaniu oraz naprawianiu kartek dla Ukrainy.

Oliwa Sęk ciężko choruje i bardzo cierpi. Dziś jest pod opieką hospicjum domowego. Każdy dzień to walka o jej przyszłość. Urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – kraniosynostozą.

Po opuszczeniu szpitala musiała przejść dwie operacje rekonstrukcji czaszki. W przyszłości będzie trzeba je powtórzyć. Bez nich mózg Oliwii nie miałby miejsca, żeby rosnąć.

Potrzeby Oliwii są ogromne. Jest pod opieką wielu poradni: endokrynologicznej, ortopedycznej, ginekologicznej (z powodu torbieli na jajnikach), pulmonologicznej, metabolicznej, gastroenterologicznej, chirurgii naczyniowej, genetycznej i neurologicznej. – Cieszę się, że dochód z licytacji rękawicy pomoże małej Oliwii – mówi J. Baryła.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl