Poważny wypadek na wysypisku śmieci. Kobieta przejechana ładowarką

Do wypadku doszło we wtorek, 15 października, na wysypisku śmieci przy Szosie Bytomskiej w Nowej Soli. Operator ładowarki widłowej przejechał 55-letnią kobietę. Ciężko ranna trafiła do szpitala.

Z ustaleń na miejscu wynika, że około godziny 20.30, 52-letni operator ładowarki widłowej w nieustalonych na obecną chwilę do końca okolicznościach przejechał 55-letnią kobietę. – Pokrzywdzona  doznała rozległych obrażeń ciała i trafiła do szpitala w Zielonej Górze – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Do zdarzenia  mogło dojść na skutek braku zachowania należytej ostrożności. Na miejscu wykonano oględziny, przesłuchano w charakterze świadka sprawcę oraz przebadano go alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. Przesłuchano naocznego świadka wypadku.

Polecane  Pijana ekipa śmieciarki jeździła po odpadki. Uszkodzili płot i uciekli. Kierowca był upity

W środę, 16 października, zabezpieczono teczki osobowe pokrzywdzonej i sprawcy. Zabezpieczono również zapis z monitoringu miejsca zdarzenia oraz dokumentację dotyczącą i związaną z użytkowaniem ładowarki. Ponadto tego samego dnia wszczęto śledztwo dotyczące zdarzenia. Prokurator wydał nowosolskiej policji polecenie nawiązania kontaktu z Państwową Inspekcją Pracy w Zielonej Górze i wykonania z udziałem inspektora pracy oględzin ładowarki.

Langner odszkodowania